TR EN RU
YEO Grup
Yüzer Güneş Enerji Santralleri

Yüzer Güneş Enerji Santralleri

Yüzer Güneş Enerji Santralleri


YEO Solar; uzman kadrosuyla ve Yüzer Güneş Enerji Santralleri dizaynı ve üretimi konusunda tecrübeleriyle Türkiye`de Yüzer Güneş Enerji Santrallerinin dizaynı ve yapımı konusunda anahtar teslimi olarak hizmet vermektedir.

Yeni düzenlemeyle birlikte hidroelektrik santrallerin kurulduğu alanda yüzer güneş enerjisi santralleri de kurulabilir. Yüzer güneş enerjisi santrallerinin kendine özel birçok yatırım avantajları bulunmaktadır. Özellikle yardımcı kaynak olarak düşünülen yüzer güneş enerjisi santralleri, hidroelektrik santrallerine ait baraj ve rezervuar alanları bunun yanında yine gölet veya su depolama alanları olan diğer tip enerji santralleri için önemli bir yardımcı kaynak haline gelmiştir.

Yüzer GES’in avantajlarından faydalanın!

- Santralin kapasite faktörünü artırın.
- Gerilim-frekans kontrolünü optimize edin.
- Atıl alanları verimli hale getirin.

Güneş ve suyun kombinasyonu olan yüzer güneş enerjisi santralleri, güneş enerjisinden üretilen elektrik miktarının enerji üretimindeki payını yakın gelecekte daha da üst seviyelere getirecektir.

Yüzer Güneş Enerji Santrallerinde verdiğimiz hizmetler


- Detay Mühendislik ve Projelendirme
- EPC (Anahtar Teslimi Proje Yapımı)
- Proje Geliştirme
- Bakım Onarım

Yüzer Güneş Enerji Santrallerinin Özellikleri Neler?


YEO Solar`ın geliştirmiş olduğu fotovoltaik yüzer güneş enerjisi sistemleri, fotovoltaik santral teknolojisi ve yüzen platform teknolojinin kombinasyonundan oluşmaktadır. Geliştirmiş olduğumuz bu kombinasyon ile yüzer güneş enerjisi sistemlerinde gelişen teknoloji için yeni bir konsept niteliği taşımaktadır.

PV yüzer Güneş Enerji Santrali tesislerimiz


- Yüzen bir sistem
- Bağlama sistemi
- PV sistemi
- Sualtı kablolarından oluşmaktadır.

YEO Solar`ın sunduğu yüzer güneş enerji sistemleri, kurulacak karasal alandan tasarruf sağlayarak arazi veya çatı sistemleri yerine enerji üretimi için tercih edilmektedir. Buna ek olarak sunduğu yüzer güneş enerji sistemleri su yüzeyinin çoğunu kaplayan aynı zamanda yosun oluşumunu sınırlandırmaktadır. Ayrıca suyun doğal soğuma etkisinden dolayı yüzer güneş enerjisi sistemi daha verimli çalışmakta, alandaki suyun buharlaşmasını azaltma yönünde katkı sağlamaktadır.