TR EN RU
YEO Solar
Lisanssız Elektrik Üretimi

Lisanssız Elektrik Üretimi

Lisanssız Elektrik Üretimi


Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını ve verimini artırmaya yönelik gerçekleştirilen yasal düzenlemeler ile birlikte gerçek ya da tüzel kişiler kendi enerjilerini üretebilmektedirler.

YEO Solar olarak lisanssız güneş enerjisi üretim tesisi kurulumu ile ilgili gerekli izinlerin alınmasından güneş enerji santralinin kurulup ilgili kabullerin tamamlanarak elektrik üretimine başlamasına kadar ki tüm süreci tek elden yürüterek güneş enerjisi santralini “Anahtar Teslim” olarak tamamlamaktadır. Uzman mühendis kadrosu ile çatılarınıza uygun özelleştirilmiş sistemler geliştirip %100 müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Uygulamalar


Endüstriyel ve sanayi tesislerinin çatısına uzman kadrosu ve titiz mühendislik çalışmalarıyla yürüttüğü uygulamalarda elektrik üretimi kapasite artışına katkıda bulunmaktadır.

Yönetmeliklerde yapılan düzeltmeler ve iyileştirmeler çatılarda Güneş Enerjisi Santrali izin süreçlerini kolaylaştırmaktadır. YEO Solar’ın yapmış olduğu teknik analizler ve optimum güç tasarımları sonrasında tüketim faturaları ve evraklar ile dağıtım şirketlerine veya Organize Sanayi Bölgelerine yapılacak başvurular neticesinde güneş enerjisi santrali kurulum izinleri alınmaktadır.

Başvurunun olumlu değerlendirilmesi akabinde çağrı mektubu almaya hak kazanan yatırımcı için çatıya ait gerekli mühendislik incelemeleri sonrası TEDAŞ elektrik ve statik projeleri hazırlanarak yasal proje onayları alınacaktır. Onayların akabinde tesisin kurulması ve devreye alınarak geçici kabulün yapılması sağlanacaktır.

Detaylı Kurulum, Başvuru ve Onay Süreci
Detaylı Kurulum, Başvuru ve Onay Süreci