TR EN RU
YEO Grup

Güneş Enerjisi sektöründe daha güçlü çözümler için YEO Solar ve SEİSO Enerji iş birliği anlaşması imzaladılar.

21.08.2020

Çatı ve arazi tipi güneş enerji santrallerinin yapımı konusunda 2008 yılından itibaren faaliyet gösteren SEİSO Enerji firması ile endüstriyel tesisler ve enerji santrallerinde komple elektrifikasyon ve otomasyon çözümleri sunan, uluslararası Elektrik ve Otomasyon müteahhitti YEO Group firması iş birliği sözleşmesini imzaladılar.

İş birliği kapsamında mühendislik, ürün tedariği, kurulum ve işletme bakım hizmetleri için iki firma ortak faaliyet gösterecek. Firmalar ayrıca çatı üzeri GES projelerinde kendi finansman modellerini oluşturarak yatırımcılara EPC-F hizmeti vermeyi planlıyorlar.

100 MW’dan fazla çatı ve arazi tipi güneş enerji santralini devreye alan SEİSO Enerji, Panasonic HIT panellerinin Türkiye’deki tek distribütörü olarak faaliyet gösteriyor. Referansları arasında Antalya Stadyumu, Türkiye’nin ilk endüstriyel tipteki çatı üzeri güneş enerji santrallerinden Mercan GES projesi bulunan SEİSO firması YEO Solar ile olan iş birliği ile Türkiye’de ve uluslararası güneş enerjisi pazarında etkinliğini ve pazar payını artırmayı hedefliyor.

YEO Elektrik Otomasyon A.Ş., Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Etiyopya, Almanya, Ukrayna, Dubai’de ofisleri bulunan, grup firmalarıyla Türkiye’de ve global pazarlarda çok sayıda Enerji, Su & Atik Su, Petrol ve Gaz, Çimento & Maden ve altyapı alanlarında elektrifikasyon ve otomasyon projesi tamamlamış ve bu sektörler için yüksek teknoloji ile komple anahtar teslimi Elektrifikasyon, Otomasyon ve Dijitalizasyon çözümleri sunmaktadır. YEO Group şirketlerinden YEO Solar’ın Filistin’de 3 MW ve Ukrayna’da 11 MW olmak üzere devam eden yurtiçi ve yurtdışı güneş enerjisi projeleri bulunmaktadır.

Konya merkezli SEİSO Enerji firması ile İstanbul merkezli YEO Solar, yapılan iş birliği anlaşması ile uzmanlıklarını ve güçlerini birleştirerek ve partner olarak hareket ederek Türkiye’de daha fazla yatırımcıya hizmet vermeyi ve güneş enerjisi yatırım süreçlerinde yurtiçi ve yurtdışı projelerinde daha aktif rol almayı hedeflemektedirler.